Adres:

ul. Lwowska 1A

15-252 Białystok

Telefon:

85-732-87-44

Telefon:

662-008-848

E-Mail:

biuro@artros.pl

 

Zakres usług

Metody manualne

Zdrowie – prawidłowe funkcjonowanie wszystkich organów i czynności życiowych – uwarunkowane jest niezakłóconym przebiegiem procesów biologicznych w ciele człowieka. Zaburzenia pracy nerwów, będących łącznikami między poszczególnymi organami a „centralą”, mogą negatywnie wpływać na każdą komórkę organizmu.
Terapia manualna jest metodą leczenia przywracającą prawidłowe czynności mechaniczne narządów ruchu, przy wykorzystaniu specjalnych technik ręcznych.

 

Masaż klasyczny i jego zalety

Masaż klasyczny należy do najstarszej dziedziny wiedzy lekarskiej. Wywodzi się z Indii i Chin. Prawdziwy jednak rozwój masażu nastąpił dopiero na początku XIX w. dzięki lekarzom szwedzkim. To właśnie wtedy otrzymał miano masażu leczniczego. Masażem leczniczym nazwiemy taki sposób wykonywania masażu, który poprawia psychofizyczną sprawność chorego. Znajduje on zastosowanie w profilaktyce, leczeniu i rehabilitacji chorób z zakresu ortopedii, neurologii, pediatrii i chorób wewnętrznych. Masaż leczniczy polega na odpowiednim stosowaniu klasycznych technik masażu tj.: głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie, wibracja, roztrząsanie, wałkowanie. Masaż leczniczy może być wykonywany miejscowo, na ściśle określone okolice ciała lub całe ciało. W pierwszym przypadku mówimy o masażu częściowym, w drugim zaś o masażu ogólnym lub całkowitym. Masaż klasyczny jest najczęściej wykorzystywany w rehabilitacji , gdzie stanowi jedną z metod fizjoterapeutycznych i sporcie jako element odnowy biologicznej. W rehabilitacji masaż jest jednym z elementów, który wraz z elementami kinezyterapii wpływa na podniesienie sprawności uszkodzonych narządów. W wielu dolegliwościach, które odczuwamy na co dzień, takich jak: bóle barków, bóle kręgosłupa, itp. Jest niezastąpionym antidotum! Najlepsze efekty lecznicze daje cykl dziesięciu masaży, najlepiej wykonywanych codziennie. Ale wszystko jest kwestią tego, jak bardzo zaawansowane są stany chorobowe. Jest to sprawa bardzo indywidualna, do ustalenia z masażystą.

Masaż poprzeczny

Co to jest masaż poprzeczny?

Prekursor: James Cyriax Podstawy naukowe: podczas procesu gojenia się po urazie mechanicznym dochodzi do zrostu włókien kolagenowych. W przypadku unieruchomienia dochodzi do nieuporządkowanego zrostu, co w przyszłości powoduje w momencie ruchu do ponownego zerwania włókien, które wzrosły się w sposób nieuporządkowany. Nieuporządkowany kierunek, niezgodny z wektorami sił powoduje permanentny stan zapalny raz uszkodzonych struktur.

Cele masażu:

-Likwidacja wzrastających włókien poprzecznych,

-Wzmocnienie i uelastycznienie blizny pourazowej,

-Zapobieganie ponownym stanom zapalnym.

Stosowane techniki:  Wykonujemy głęboki masaż w poprzek przebiegu włókien uszkodzonej struktury.

Wskazania do masażu poprzecznego, to wszelkie stany traumatyczne jak skręcenia, zwichnięcia, naderwania, zerwania, złamania przebiegające z uszkodzeniem włókien kolagenowych.

Masaż segmentarny

Działanie masażu segmentarnego

Masaż segmentarny jest metodą leczenia fizykalnego zewnętrznych i wewnętrznych stanów chorobowych za pomocą oddziaływań odruchowych (łuki odruchowe). Opiera się na powiązaniach nerwowych istniejących między pewnymi obszarami skóry, tkanki podskórnej, tkanki mięśniowej, a także naczyniami i narządami wewnętrznymi, unerwionymi z tego samego segmentu rdzenia kręgowego. Przedstawione powiązania powodują, że procesy chorobotwórcze toczące się w jednej tkance lub narządzie wewnętrznym wywołują zmiany w odpowiedniej tkance mięśniowej, łącznej, okostnej i na powierzchni skóry. Wymienione części ciała powiązane segmentarnie tworzą jednostkę czynnościową i mogą wzajemnie na siebie oddziaływać na drodze łuków odruchowych, np.: przy bólach głowy chwytami diagnostycznymi wyszukujemy strefy na ciele zmienione chorobowo, a następnie specyficznymi chwytami leczniczymi usuwamy napięcia w obrębie skóry, tkanki łącznej i okostnej. Poprzez działanie na powłoki ciała możemy wpływać na regulację działania narządów, wpływać leczniczo na organizm.

Terapia manualna

Jak działa terapia manualna

Zdrowie – prawidłowe funkcjonowanie wszystkich organów i czynności życiowych – uwarunkowane jest niezakłóconym przebiegiem procesów biologicznych w ciele człowieka. Zaburzenia pracy nerwów, będących łącznikami między poszczególnymi organami a centralą, mogą negatywnie wpływać na każdą komórkę organizmu. Terapia manualna jest metodą leczenia przywracającą prawidłowe czynności mechaniczne narządów ruchu, przy wykorzystaniu specjalnych technik ręcznych. Zaburzona czynność ruchowa może mieć swoje podłoże w niesprawnym funkcjonowaniu składowych narządu ruchu: stawów, mięśni i układu nerwowego. Prowadzi to do powstawania bólu i ograniczenia ruchu w stawach, którym często nie sposób zapobiec bez ukierunkowanego badania i leczenia manualnego. Medycyna ortopedyczna wg Dr J.H. Cyriax`a pozwala na analizowanie wszelkich bodźców, obserwując zachowanie sąsiednich elementów narządu ruchu diagnostyka różnicowa. Symptomy i objawy są interpretowane i skatalogowane w formie „wzorców klinicznych” co pozwala postawić prawidłową diagnozę i dobrać skuteczną metodę terapii wpływając na przyczynę schorzenia, a nie tylko na jego objawy. Znane jest powszechne wykorzystanie terapii manualnej w zaburzeniach mechaniki kręgosłupa. Tego typu zaburzenia, z racji położonych w bezpośrednim sąsiedztwie struktur nerwowych, mogą powodować zmiany w odległych topograficznie rejonach ciała, ujawniając się w postaci bólu. Kluczową rolę w zaopatrywaniu różnych części ciała przez włókna nerwowe odgrywa kręgosłup. Stanowi on ochronę (lub czasami zagrożenie) dla nerwów rdzeniowych przebiegających wewnątrz kanału kręgowego. Z kolei kręgosłup uzależniony jest od swojej podstawy – kości krzyżowej, podtrzymywanej przez dwie kości miedniczne. Ich położenie względem siebie oraz względem płaszczyzny horyzontalnej ma decydujące znaczenie dla zdrowia człowieka. Prawidłowa pozycja miednicy jest warunkiem niezakłóconego przebiegu funkcji biologicznych w ciele człowieka. Ponieważ ukośnie ustawiona miednica powoduje wadliwe ułożenie kręgosłupa aż do podstawy czaszki, możemy stwierdzić, iż leczenie odcinka szyjnego kręgosłupa niejednokrotnie dopiero wtedy przynosi spodziewane efekty, gdy wpierw przywróci się prawidłową pozycję miednicy. Tak właściwe leczenie daje prawidłowo postawiona diagnoza i zastosowanie terapii manualnej. W naszym gabinecie prowadzimy diagnostykę ortopedyczną Dr J.H. Cyriax`a i terapię manualną wg. Freddyego M.Kaltenborna Terapia manualna jest medycznie potwierdzonym sposobem bezpiecznej, skutecznej terapii tkanek. Stan ten zawdzięcza doskonaleniom wynikającym z postępu badań nad przyczynami dysfunkcji aparatu ruchu. Czynią one z terapii manualnej niezwykle skuteczną broń w walce z chronicznymi schorzeniami narządu ruchu. Zabiegi terapii manualnej wspomagają: zniesienie stanów bólowych w okolicach kręgosłupa zniesienie wszelkich nerwobóli łagodzenie urazów w obrębie stawów.

Metody terapeutyczne

Leczenie ruchem stosowane jest w dysfunkcjach narządu ruchu, po przebytych zabiegach naprawczych, po urazach, w chorobach reumatoidalnych oraz w zespołach bólowych kręgosłupa.

 

Kinezyterapia

Co to jest Kinezyterapia?

Kinezyterapia to ćwiczenia wykonywane pod kierunkiem terapeuty dostosowane do schorzenia i możliwości fizycznych pacjenta. Leczenie ruchem stosowane jest w dysfunkcjach ruchu po przebytych operacjach, po urazach, w chorobach reumatoidalnych, układu oddechowego oraz w zespołach bólowych. Nowoczesny gabinet kinezyterapii odchodzi od tradycyjnych podwieszek i metalowych klatek, a wykorzystuje możliwości naturalnych produktów, lekkich i elastycznych, a zarazem wytrzymujących duże obciążenia. Są to m.in.: taśmy, piłki THERA BAND, przyrządy do ćwiczeń równoważnych. Mamy do dyspozycji drabinki, materac, trampolinę, rower z regulacją obciążenia, fotel do ćwiczeń oporowych in. Taśmy Thera-Band to produkt z czystego lateksu, łatwy w użyciu o wszechstronnym wykorzystaniu, pozwalający ćwiczyć różne partie mięśniowe dobierając odpowiedni poziom oporu (różne kolory taśm to różny poziom rozciągliwości). Piłki, dyski korekcyjne umożliwiają poprowadzenie ćwiczeń z trudnością dobraną do potrzeb ćwiczącej osoby umożliwia to zaworek umożliwiający dostosowanie ilości powietrza do wagi ćwiczącego; Batut poprawia sensomotorykę oraz ćwiczy równowagę, jest doskonały przy wzmacnianiu i stabilizowaniu mięśni nóg szczególnie po urazach i operacjach kolan, jednocześnie wpływa na mięśnie posturalne. Kinezyterapia pozwala zwiększać siłę mięśniową, ruchomość w stawach, poprawia koordynację i koncentracje, a przy wykorzystaniu produktów Thera-Band pozwala utrzymać prawidłową postawę ciała stabilizując kręgosłup i oddziałując na mięśnie wewnętrzne. Jest głównie uzupełnieniem leczenia farmakologicznego, chirurgicznego lub fizjoterapii i masażu. W naszym gabinecie kładziemy szczególny nacisk na poprawę koordynacji ruchowej i stabilizacji po operacjach stawów.

Kinesiology Taping

Co to jest Kinesiology Taping?

Kinesiology Taping to metoda która pozwala na osiąganie doskonałych rezultatów terapeutycznych przez działanie sensoryczne plastra kinesiology tape/ k-active tape. Istotą każdej metody terapeutycznej jest oddziaływanie na organizm różnymi czynnikami mechanicznymi i fizykalnymi w celu wywołania pożądanych zmian. Jest to możliwe dzięki zjawisku samoleczenia organizmu częściej określanym jako kompensacja, która samoistna w efekcie jest patologiczna, natomiast kierowana prowadzi do przywrócenia, zachowania prawidłowej funkcji. Jak działa Kinesiology Taping Zmniejsza ból i nienaturalne odczucia skóry i mięśni. Usuwa zastoje i obrzęki limfatyczne. Wspomaga pracę mięśni. Koryguje niewłaściwą pozycje stawu. Wpływ na funkcje mięśni. Redukcja zmęczenia mięśni. Poprawa funkcji mięśni nadmiernie rozciągniętych. Zmniejszenie wzmożonego napięcia mięśniowego. Zwiększenie zakresu ruchu. Usunięcie bólu. Wpływ na funkcje układu limfatycznego. Usprawnienie krążenia krwi i chłonki. Zmniejszenie zastojów tkankowych. Zmniejszenie stanów zapalnych. Otwarcie drenażu limfatycznego pod skórą. Zmniejszenia nienaturalnego czucia skóry i mięśni. Wpływ na funkcje stawów. Zmniejsza niewłaściwe ustawienie spowodowane dysbalansem mięśniowym. Zwiększa zakres ruchu. Zmniejsza odczucia bólowe. Normalizuje napięcie mięśniowe i powięziowe. Dodatkowo. Wpływa na endogenny system znieczulenia.

Terapia Tkanek Miękkich

Co to jest Terapia Tkanek Miękkich?
Techniki Energizacji Mięśni (Muscle Energy Technique, MET)- metody wykorzystujące napięcie mięśni pacjenta w celu likwidacji zaburzeń w obrębie tkanek miękkich. Wskazania do stosowania tej terapii to: hipertonia mięśniowa, przykurcze pochodzenia mięśniowego oraz łącznotkankowego, spastyka, osłabienie fizjologiczne mięśni, obrzęk miejscowy, zastój żylny, ograniczenie ruchomości stawów wynikające z dysfunkcji tkanek miękkich. Mięśniowo-Powięziowe Rozluźnianie (Myofascial Release, MFR) – Powięź (fascia) to błona zbudowana z tkanki łącznej włóknistej, która otacza ciało pod skórą, powleka mięśnie szkieletowe i łączy je w grupy czynnościowe. Ograniczenia w obrębie powięzi mogą powodować powstawanie nieprawidłowych napięć w obrębie mięśni, stawów, ucisk na kości, nerwy, naczynia krwionośne powodując zaburzenia ich funkcji. Metoda ta polega na likwidowaniu ograniczeń wykorzystując tzw. fenomen rozluźniania.

McKenzie

Co to jest metoda McKenzie?

Metoda polega na biomechanicznym diagnozowaniu i leczeniu zespołów bólowych kręgosłupa. Ból krzyża jest jedną z najczęstszych przyczyn niesprawności w populacji czynnej zawodowo z powodu zbyt długiego siedzenia w złej pozycji, braku ruchu i przeciążenia kręgosłupa. Metoda McKenzie to program badania i leczenia zespołów bólowych kręgosłupa szyjnego, piersiowego i lędźwiowego. Terapia ta opiera się na dokładnej analizie pochodzenia bólu, doborze odpowiedniej techniki (ćwiczenia lub manipulacje) oraz edukacji pacjenta: co i jak należy robić by pokonać ból i uniknąć nawrotu choroby. Technika McKenzie ma zastosowanie w bólach kręgosłupa pochodzenia mechanicznego wywołanych długotrwałymi przeciążeniami.

PNF

Jak działa PNF?

Proprioceptiv Neuromuscular Facilitation. PNF jako koncepcja powstała w 1946 r. w Kalifornii dzięki współpracy neurofizjologa – dr Hermana Kabata i fizjoterapeutki – Maggie Knott. Jest przykładem neurofizjologicznego kompleksowego systemu oddziaływania terapeutycznego opartego na najnowszych osiągnięciach nauk medycznych, którego istotę zawarto w nazwie: proprioceptywne (dotyczące receptorów ciała) nerwowo-mięśniowe torowanie (ułatwianie, facilitowanie) ruchu. Ze względu na szerokie możliwości oddziaływania koncepcja PNF przestała być utożsamiana ze sposobem pracy przeznaczonym wyłącznie dla pacjentów neurologicznych. Z powodzeniem stosuje się ją również w ortopedii, pediatrii, chorobach nerwowo-mięśniowych, wadach postawy czy skoliozach Co daje pacjentowi metoda PNF: metoda przyjazna dla pacjenta – oparta na bezbolesnej pracy, wykorzystującej silne odcinki ciała i umiejętności chorego do ułatwiania reedukacji utraconych funkcji, wysoki poziom bezpieczeństwa terapii wynikający z integracji zabiegu z diagnostyką, możliwość pracy z chorym na każdym poziomie dysfunkcji – zabezpieczenie terapią wszelkich funkcji od ruchowych do wegetatywnych, wysoki poziom edukacji pacjenta, oparty na współuczestnictwie w planowaniu terapii oraz kontynuacji ćwiczeń w formie programu domowego, niewielki wymagania sprzętowe, duża efektywność prowadzonej terapii, wynikająca z dokładnej analizy problemu i ukierunkowanych oddziaływań

SSR

Metody terapeutyczne

Ćwiczenia to zarówno dziedzina sportu jak i metoda kinezyterapii. Cechą wspólną wszystkich rodzajów ćwiczeń jest to, że rozwijają wszechstronnie układ ruchu. W naszym gabinecie prowadzimy m.in.: SSR- specjalistyczną rehabilitację sportową (po zabiegach naprawczych w obrębie stawów obwodowych), ćwiczenia równoważne, oddechowe, relaksacyjne, naukę chodu, terapię manualną, metodę PNF, Mc Kenzie sprawdzone od wielu lat w Polsce i na świecie.

Fala uderzeniowa

Jak skuteczna jest terapia?
Już po 2 lub 3 zabiegach ponad 80 % z pacjentów odczuwa znaczną redukcję bólu lub jego całkowite ustąpienie.

Metodyka wykonania zabiegu ?
Terapeuta lokalizuje obszar bólu palpacyjnie lub na podstawie badania USG, RTG albo rezonansu magnetycznego. Następnie na obszar zabiegowy nakłada się żel zapewniający prawidłowy kontakt głowicy zabiegowej z tkanką żel zapewni prawidłowe wnikanie energii fali uderzeniowej do tkanek. Po przygotowaniu obszaru zabiegowego przykładamy aplikator do skóry i zaczynamy zabieg. Przebieg terapii Zabieg trwa zazwyczaj od 5 do 10 minut w zależności od rodzaju dolegliwości . Zazwyczaj przeprowadza się od 2 do 3 zabiegów z tygodniową przerwą. Ruch bez bólu! Drogi Pacjencie, Cierpisz na ostry lub chroniczny ból mięśni, przyczepu ścięgna, barku czy pięty. Ból znacząco osłabia twoją naturalną mobilność oraz uniemożliwia normalne funkcjonowanie pogarszając jakość życia. Terapia Falą Uderzeniową (ESWT, RSWT) jest nowoczesną i wysoce efektywną metodą zabiegową: wysoka energia mechanicznej fali infradźwiękowej jest dostarczana do bolesnych części ciała. Dzięki zabiegowi falą uderzeniową można niezwykle skutecznie leczyć patologiczne zmiany ścięgien, wiązadeł, torebek stawowych oraz mięśni i kości. Korzystne efekty terapii fali uderzeniowej bardzo często występują już po 1 lub 2 zabiegu. Terapia eliminuje ból i przywraca pełną mobilność polepszając jakość życia.

ABC fali uderzeniowej
Fala uderzeniowa. Źródło i charakterystyka. Fala uderzeniowa jest słyszalną wysokoenergetyczną falą dźwiękową. Występującą w atmosferze na przykład podczas uderzenia pioruna lub kiedy samolot przekracza barierę dźwiękową. W medycynie fali uderzeniowej używa się od 1980r. kiedy to po raz pierwszy użyto jej do rozbicia kamieni nerkowych. W nowoczesnej terapii leczenia bólu energia fali uderzeniowej jest przekazywana bezpośrednio do bolesnych obszarów ciał co zapewnia skuteczne leczenie.

Jak działa fala uderzeniowa?
Fala uderzeniowa przyspiesza procesy lecznicze poprzez stymulację ciała do samo uzdrowienia. Poprawia metabolizm i polepsza krążenie krwi. Uszkodzona tkanka stopniowo regeneruje się aż w końcu zostaje wyleczona.

 

 

Wskazania

Wskazania do terapii falą uderzeniową obejmuje:

– ból barku któremu mogą towarzyszyć zwapnienia

– zapalenie ścięgien mięśni rotatorów stawu barkowego

– łokieć golfisty i tenisisty

– zapalenie ścięgna rzepkowego tzw. kolano skoczka

– zapalenie ścięgna Achillesa

–  ból biodra

– ból nadgarstka

– przewlekły ból szyi i pleców

– podwyższone napięcie mięśniowe

– mięśniowo-powięziowe punkty spustowe

– ostrogi piętowe

– zapalenie powięzi podeszwowej stopy

– zespół mięśnia piszczelowego przedniego

– przewlekłe zapalenie przyczepów mięśniowych

Przeciwwskazania

Przeciwwskazania dla wykonywania zabiegów aparatem ShockMaster 300 firmy Gymna-Uniphy:

-zaburzenie krzepnięcia (hemofilia)

-w trakcie przyjmowania środków przeciwzakrzepowych

-zakrzepica

-choroba nowotworowa , pacjenci z rakiem

-ciąża

-polineuropatia cukrzycowa

-ostre stany zapalne/omijać jako obszary zabiegowe

-rosnące dzieci (w obrębie chrząstki)

-terapii kortyzonem aż do 6 tygodni przed pierwszym zabiegiem.

.

Prawidłowo wykonany zabieg przez odpowiednio przeszkolony personel nie niesie z sobą żadnego ryzyka czy skutków ubocznych.

Fizykoterapia 

Fizykoterapia polega na zastosowaniu, w celach leczniczych lub zapobiegawczych, występujących w przyrodzie naturalnych czynników fizycznych np.: ciepła, zimna, energii mechanicznej, promieniowania słonecznego, pewnych cech powietrza i wody oraz czynników fizycznych sztucznych wytwarzanych przez różnego rodzaju przyrządy elektromedyczne, dostarczających energię mechaniczną oraz energię różnego rodzaju promieniowania.

 

Fizykoterapia (Elektrolecznictwo)

Elektrolecznictwo polega na leczeniu za pomocą prądów. W naszym gabinecie wykonujemy następujące zabiegi elektroterapeutyczne:

  • prąd diadynamiczny (DD) prąd impulsowy, wpływający na przewodnictwo nerwowe; działa przeciwbólowo,
  • prąd galwaniczny (galwanizacja) prąd stały, w zależności od wybranej elektrody: ANODA działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, zmniejsza pobudliwość nerwów, KATODA działa pobudzająco, drażniąco na naczynia krwionośne, przez co uzyskuje się rozszerzenie naczyń.
  • prąd Traberta,
  • prąd impulsowy,
  • prąd interferencyjny prąd zmienny, średniej częstotliwości, dostarczany z aparatu w dwóch obwodach różniących się częstotliwością prądu; efekt zależny jest od częstotliwości prądu;
  • prąd Kotz`a,
  • TENS,
  • Elektrostymulacja ma na celu wywołanie skurczu mięśnia za pomocą przerywanego impulsu elektrycznego przy użyciu elektrod umiejscowionych na ciele pacjenta; stosuje się w silnych i przewlekłych stanach bólowych
  • Tonoliza,
  • Ultradźwięki zabiegi z zastosowaniem odpowiednio dobranego leku. Ultradźwięki wnikają przez skórę i błony śluzowe do organizmu zwiększając efekt leczniczy. Do zabiegów w tym zakresie zaliczamy:
    • jonoforeza (jontoforeza) lek wprowadzony jest za pomocą prądu galwanicznego na głębokość 2-3 cm;
    • ultrafonoforeza przy wykorzystaniu fali ultradźwiękowej lek trafia na głębokość 2-3 cm;
    • elektrofonoforeza nowość na rynku; jednocześnie pozwala na wykorzystanie pola elektrycznego oraz fali ultradźwiękowej, zwiększając tym samym penetrację leku nawet do 12 cm w głąb ciała, przy znacznie zmniejszonym natężeniu prądu i natężeniu fali ultradźwiękowej w stosunku do metod tradycyjnych.

Efekt ultradźwięków zależy od rodzaju wprowadzanego leku. Podczas zabiegu wykorzystuje się drgania mechaniczne o częstotliwości: 800-24.000 kHz. Dużą dźwiękochłonność wykazuje tkanka nerwowa, mniejszą tkanka mięśniowa, najmniejszą z racji swojej zwartej struktury tkanka tłuszczowa. Podstawowym efektem działania ultradźwięków na tkanki jest działanie mechaniczne zwane mikromasażem, spowodowane wahaniem ciśnień w przebiegu fali dźwiękowej. Ważną składową działania ultradźwięków jest również ich wpływ na biochemię tkanek, prowadzący do ich lepszego utleniania.

Zabiegi ultradźwięków mają działanie:

  • przeciwbólowe,
  • zmniejszające napięcie mięśniowe,
  • rozszerzające naczynia krwionośne,
  • hamujące procesy zapalne,
  • likwidujące tzw. ostrogi piętowe,
  • przeciwdziałające tworzeniu się blizn.
Fizykoterapia (Kriostymulacja)

Kriostymulacja za pomocą mankietu uciskowego-chłodzącego CRYO/CUFF, który działa poprzez kontrolowany bezpieczny ucisk likwidujący obrzęk oraz chłód redukujący ból. Prostota tego systemu czyni jego zastosowanie powszechnym zarówno w przypadkach ostrych i przewlekłych, w leczeniu pooperacyjnym i rehabilitacji. Kriostymulacja miejscowa pozwala na bezpieczne stosowanie u pacjentów z problemami kardiologicznymi.